شرکت اپل برای جمع‌آوری اطلاعات نقشه‌کشی خیابانها در سان‌فرانسیسکو از کوله‌پشتی استفاده می‌کند.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از انگجت، اپل از استراتژی مشابه گوگل برای جمع‌آوری اطلاعات دقیق از خیابان‌ها استفاده می‌کند. این شرکت برای بهبود دقت اپلیکیشن نقشه اقدام‌های جدی در پیش گرفته است.

اخیراً در شبکه‌های اجتماعی عکسی منتشر شده است که یکی از کارکنان اپل را در حال حمل یک کوله‌پشتی مجهز به دوربین، سنسورهای لیدار و دیگر ابزار پیشرفته نشان می‌دهد که در حال عبور از خیابان‌های سان‌‌فرانسیسکو است.

 

نقشه‌کشی اپل با کوله‌ پشتی

 

هنوز مشخص نیست که هدف اصلی این کار چیست؛ اما یک شاهد عینی گزارش کرده است که این فرد در حال جمع‌آوری اطلاعات در خصوص مسیرهای عابران پیاده بوده است. این کار اپل شبیه به استراتژی گوگل است. شرکت گوگل سال‌ها از افراد کوله به پشتی استفاده کرده است تا تصاویر خیابان‌ها را برای گوگل استریت ویو فراهم کند.

این شرکت علاوه‌بر افراد کوله‌ به پشت، از ابزار دیگری نیز استفاده می‌کند تا اطلاعات بصری مورد نیاز برای اپلیکیشن نمای خیابان خود را تأمین کند. گوگل معمولاً از خودروهای مجهز به دوربین، سنسور و لیدار برای تصویربرداری از خیابان‌ها استفاده می‌کند؛ اما گاهی اوقات این خودروهای اطلاعات ناقصی درباره منطقه‌ای می‌دهند، بنابراین این شرکت از نقشه‌برداران کوله‌ به پشت خود استفاده می‌کند تا مسیرهای مخصوص به عابران پیاده را پوشش دهد.

اپل در آپدیت iOS 12 شروع به ارائه نقشه با جزئیات دقیق و اطلاعات تصویری کرد؛ اما این برنامه هنوز کامل نیست و در حال حاضر تنها کالیفرنیای شمالی را پوشش می‌دهد.