سیستم تبدیل لینک یا مستقیم کننده لینک رپیدواید

رپیدواید یک سیستم تبدیل لینک یا مستقیم کننده لینک است.
فایلهایی که در فضای مجازی وجود دارند بر روی سرویس دهنده ­هایی با نام هاست ذخیره شده و با داشتن لینک فایل مورد نظر می­توان آنرا دانلود کرد ( مانند هاستهای depositfiles, rapidgator, uploaded, mediafire و غیره). این هاستها در ازای خدمات خود از کاربران هزینه دریافت می­کنند به اینصورت که برای دانلود با لینکهای آن هاست باید حق اشتراک ماهانه پرداخت نمود در غیر اینصورت لینک غیر فعال می­گردد که به آنها لینک­های کمکی یا غیرمستقیم نیز گفته می­شود. رپیدواید با عضویت در این هاستها و پرداخت هزینه اشتراک امکانی را فراهم می­آورد تا کاربران بتوانند با پرداخت هزینه ناچیز و خرید شارژ حجمی نامحدود زمانی فایلهای خود را دانلود نمایند.
حال ممکن است این سوال پیش آید که چرا کاربر بجای پرداخت به سایت واسطه، خود از هاست مورد نظر حق اشتراک تهیه نمی­کند؟
دلایلی وجود دارند که نیاز به وبسایت تبدیل لینک را در داخل کشور ما فراهم می­کنند از جمله اینکه هزینه پرداخت به هاستهای مذکور با دلار بوده و باید از طریق ویزا کارت یا مسترکارت انجام پذیرد که این مهم در کشور ما برای همه مقدور نیست و از آن گذشته هزینه بسیار زیادی دارد، ممکن است فایلهایی که کاربر قصد دانلود آنها را دارد بر روی هاستهای مختلفی باشند. برای مثال کاربری قصد دانلود 30 گیگابایت فایل را از هاستهای depositfiles, rapidgator, uploaded, mediafire  دارد و بدون داشتن حق اشتراک دانلود ممکن نیست در اینصورت یک کاربر باید برای اشتراک ماهانه هرکدام از آنها بطور متوسط 10 دلار در ماه پرداخت نماید که در اینصورت باید نسبت به خرید مستر کارت اقدام نماید که هزینه آن نزدیک به 250000 تومان می­شود که نه صرفه اقتصادی دارد و نه برای بسیاری از کاربران داخل کشور امکان پذیر است و علاوه بر آن پس از اینکه اعتبار 30 روزه تمام شد دیگر نمی­تواند فایلی دانلود کند.
سیستم رپیدواید امکانی را فراهم آورده تا کاربر با پرداخت هزینه بسیار اندک متناسب با مقدار دانلود مورد نیاز بسته­ های حجمی بدون محدودیت زمانی خریداری کند.    
بسته هایی حجمی براساس حجم مورد نیاز کاربر بوده ( 16، 45، 100 گیگابایت و غیره) و مدت زمان آن نامحدود می باشد که قیمت ها و بسته ها در صفحه خرید موجود می باشد، علاوه بر بسته که به هنگام خرید به کاربر تعلق میگیرد متناسب با نوع بسته مقداری امتیاز به کاربر داده می شود. کاربران محترم می توانند امتیازات را تبدیل به حجم دانلود نمایند.
مبدل لینک یا لیچر رپیدواید در حال حاضر سیستم تورنت و هاستهای fileboom.me tusfiles.net, livefile.org, depositfiles.org, filefactory.com, mediafire.com mega.nz, alfafilepremium.com ziifile.com, uptobox.com, sendspace.com,rapidgator.net, uploaded.net datafile.com, sendspace.com, uploadboy.com, trainbit.com, picofile.com, zippyshare.com و آپارات را پشتیبانی می کند.